Kui palju vanlife igakuiselt maksab? Jaanuari kulutused

EuropeRoadtripRoadtrip 2019-2020VanlifeTravel

Vaikselt hakkavad asjad paika loksuma ja enam pole nii väga suuri kulutusi tarvis teha. Üks asi mida me ka enne reisi kõige rohkem kartsime ja üritasime infot leida oli see, et kui palju siis ikkagi reisil olles raha kulub? Muidugi see oleneb ka erinevatest oludest, et alguses kui 5000 km sõitsime siis kulutasime kütuse peale rohkem raha aga nüüd Jaanuaris oleme olnud rohkem paiksed ja väheviisi edasi liikunud ja ringi vaadanud.

Mille peale me siis kulutasime?

  • Toidukaubad / toidupood 389,95 eurot
  • Väljas söömine 282,27 eurot
  • Kütus, LPG, puhas vesi ja WC tühjendamine 136,99 eurot
  • Tervis 58,60 eurot (Henry juuksur, Nora mähkmed, Apteeki asjad)
  • Internet ja telefon 49,86 eurot (Henry ja Triinu Eesti telefonide arved)
  • Ostlemine 59 eurot (ostsime wifi taskuruuteri + külastasime hiinlaste poodi)
  • Pesupesemine 28,60 eurot
  • Ööbimised ametlikes karavanparkides 40 eurot (Portugalis 4 ööd)

Välja jätan siit mõningad asjad, mis pole esmatarbeasjad, kuid otsustasime need endale ikka soetada. Näiteks ostsime kasutatud jalgrattaraamid, mis paigaldasime auto tagumise redeli külge. Decathlonist ostsime kõige odavamad jalgrattad ning Norale tellisime Thule rattatooli. Lisaks suutsime paberraamatutest loobuda ja soetasime endale Kindle. Aga kuna need on nö. muud kulud siis neid otseselt #vanlife kulude alla kanda oleks pointless.

Kokku seega suutsime kulutada 1045 eurot ja 27 senti.

Veebruari kuu eesmärgiks on vähem raha kulutada väljas söömise peale aga kuna valentinipäev on tulemas siis võib see natuke luhta minna. Ühtlasi hakkasime ka veidi tervislikumalt toituma, mis ilmselt viib meie toiduarved ka veidi kõrgemaks. Aga eks see varsti selgub, vaatame kuhu jõuame enda kulutustega :) Veebruarisse pole planeeritud mingeid kahtlaseid emotsioonioste kuna #van hakkab juba täis ka saama igast asjadest :)

Isiklikult olen veendunud, et on võimalik saada hakkama ka 500 euroga ühes kuus aga siis pole väga asjal jumet :) Sööma ju peab.

Post a comment

Next Diabeetikuna aastaks reisile välismaale?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website